Vyřešíme Váš obalový materiál! - E-shop Rosma Obaly

Jak vybrat správnou vázací pásku a příslušenství

Jelikož se na nás často obrací zákazníci, kteří potřebují poradit s volbou vhodné vázací pásky a odpovídajících spon a strojku, rozhodli jsme se sepsat tento návod, který by jim měl výběr usnadnit.

Na našem e-shopu nabízíme dva druhy plastových pásek – polypropylenovou (PP) a polyetylenovou (PET) Dále nabízíme textilní polyesterovou pásku (PES) a ocelovou pásku.

Vázací polypropylenové (PP) pásky

Mají zpravidla černou barvu. Jsou vhodné zejména pro transportní páskování krabic se zbožím, popř. při páskování lehčího zboží na paletách. 

Optimální spoj u PP pásky vytvoříte pomocí plechové spony a odpovídajícího páskovače. Plechová spona se pomocí páskovače zmáčkne kolem vázací pásky a tím vytvoří pevný spoj.
Plechové spony nabízíme ve dvou variantách: hladké, určené pro vázání lehčích předmětů, a rastrované, určené pro pevnější spoje.
PP pásky je možné spojovat také pomocí drátěné nebo plastové spony, případně tepelným svarem.

Optimální kombinace pro PP pásky:

+

+
Vázací PP páska   Plechová spona   Páskovač XL

 

Alternativní varianta:

    + případně +    
Vázací PP páska       Drátěná spona   Plastová spona       Napínač

 

Vázací polyetylenové (PET) pásky

Mají zpravidla zelenou barvu a nabízí výbornou kombinaci síly a elasticity. Jsou ideální pro středně a vysoce náročné provozy požadující vysokou ochranu zapáskovaných předmětů - udržují dlouhodobé konstantní napětí úvazku a zajišťují tak bezpečnost zboží zejména při transportu (absorbují otřesy během manipulace a přepravy). 

Optimální spoj u PET pásky vytvoříte pomocí plechové spony a odpovídajícího páskovače, který je z důvodu silnější spony podstatně robustnější než u PP pásek.
Pomocí tohoto páskovače se dosahuje až trojnásobné pevnosti ve spoji oproti běžným páskovačům na PP pásku.
Páskovače jsou navíc vybaveny mimořádně silným napínacím mechanismem (utahovací síla 2500N). 

Spoj lze provést také tepelným svarem, případně drátěnou sponou.

Optimální kombinace pro PET pásky:

+ +
Vázací PET páska   Plechová spona   Páskovač PPX

 

Alternativní varianta:

+
Vázací PET páska   AKU strojek s tepelným svárem

 

AKU strojek s tepelným svárem nabízíme konkrétně dle požadavků zákazníka. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

 

Vázací polyesterové (PES) pásky

Jsou bílé textilní polyesterové pásky. Vázací PES páska je schopna absorbovat větší rázy než pásky ocelové nebo plastové, aniž by při tom ztratily pružnost, praskly nebo poškodily náklad. Proto jsou ideální tam, kde je náklad při přepravě vystaven mechanickému namáhání. Textilní pásky se vyznačují extrémně vysokou pevností - jsou pevnější než ocel, přizpůsobí se jakémukoliv tvaru a úvazy se dají opakovaně dotahovat. PES pásky jsou bezpečné - nemají ostré hrany, nevymršťují se a dobře absorbují dynamické vlivy.

Nabízíme podélně pletené, příčně pletené a lepené (kompozitní) PES pásky. Příčně pletené mají oproti podélně pleteným PES páskám delší životnost a vynikající odolnost proti podélnému třepení. Kompozitní PES pásky vynikají vysokou pevností v tahu a značnou odolností proti rázům. Díky jejich povrchové úpravě - zalití v kompozitu - jsou velmi vhodné ke svazování zboží do ložných jednotek, především pro fixaci nákladu, kde může balený předmět pásku poškodit (narušit). Široké uplatnění naleznou kompozitní PES pásky především v chemickém průmyslu.

Páskuje se pomocí napínače a samosvorných drátových spon typu B (na pásce vytvoříte dvě „smyčky“), protáhnete sponou a napínačem pásku napnete) nebo svázáním volných konců. Spoj vytvořený pomocí samosvorných drátových sponek poskytuje možnost opětovného dotáhnutí spoje nebo vícenásobné použití úvazku.

Optimální kombinace pro PES pásky:

+ +  
Vázací PES páska   Drátěná spona     Napínač


Ke všem vázacím páskám nabízíme také odpovídající odvíječe.